KIM JESTEŚMY?

 

Jesteśmy chrześcijanami, którzy w swoim życiu na pierwszym miejscu stawiają Boga i relację z Nim. Wśród codzienności staramy się znajdować czas na to co najważniejsze - społeczność z Bogiem i innymi wierzącymi ludźmi.

Mówiąc po prostu – jesteśmy ludźmi, którzy uwierzyli, że Bóg ma nam do zaoferowania coś, czego nie można zastąpić niczym innym. Jest to życie pełne poczucia bezpieczeństwa, radości i akceptacji oraz świadomości, że zmierza ono do sensownego końca, który tak naprawdę jest dopiero początkiem tego, co Bóg przygotował dla tych, których kocha.

Nie czujemy się przez to wybrańcami, lepszymi od pozostałych ludzi. Bóg dał nam to wszystko nie dlatego, że byliśmy lepsi niż pozostali ludzie. Każdy człowiek może doświadczyć w swoim życiu tego samego. Dlatego nazywamy to Dobrą Nowiną – Ewangelią.

To, czego nauczamy i to, jak żyjemy nie jest dla nas religią – wolimy nazywać to osobistym związkiem z Bogiem, z Chrystusem, ponieważ nie staramy się zyskać przychylności Boga naszymi dobrymi uczynkami. Raczej pragniemy poznawać Go i czynić Panem naszego życia. Nie jest On jednak dla nas kimś strasznym i odległym, wyniosłym i niedostępnym. Przy bliższym, osobistym poznaniu okazuje się, że w rzeczywistości Bóg jest wspaniałym przyjacielem, pełnym troski, zrozumienia i współczucia. Kiedy jednak trzeba jest również surowy, aby chronić nas przed błędami (nazywając rzecz po imieniu - grzechami) i ich opłakanymi dla człowieka konsekwencjami.

 

ADRES

KOŚCIÓŁ CHRZEŚCIJAN BAPTYSTÓW, ZBÓR W CHEŁMIE

UL. OGRODOWA 56

22-100 CHEŁM

KANCELARIA: +48 515 379 962 lub +48 793 661 601

e-mail: chelmbaptysci@gmail.com

KONTAKT

SOCIAL MEDIA