Business Joomla Themes by Justhost Reviews

Świadectwo Gabrieli

Opublikowano: wtorek, 12, styczeń 2016

Mam na imię Gabriela Grzegorczyk i pochodzę z rodziny wierzącej, wiec od dziecka wiedziałam, że Bóg istnieje i ma wpływ na moje życie. W wieku dwunastu lat oddałam swoje życie Bogu w prostej modlitwie - postanowiłam żyć dla Niego. Mimo mojej decyzji moje życie się nie zmieniło. Oczywiście wiedziałam już wtedy, że chcę żyć dla chwały Boga, czytać Biblię i postępować zgodnie z tym co jest w niej napisane, ale popadałam w pychę. Uważałam się za kogoś lepszego od innych, mądrzejszego, bardziej dojrzałego może właśnie przez to, że czytałam Pismo Święte.


Zmieniło się to jednak, kiedy w drogiej klasie gimnazjum moja przyjaciółka powiedziała mi, że postanowiła przyjąć chrzest na wyznanie swojej wiary. Najpierw się ucieszyłam. Przecież to wspaniałe, że chcę ona służyć Jezusowi. Jednak chwilę później poczułam smutek. Cały mój świat runął w gruzach, kiedy zrozumiałam, że tak na prawdę nie byłam w niczym od niej lepsza. Przez tyle lat się wymądrzałam i wierzyłam, że jestem dużo bliżej poznania Boga niż moi rówieśnicy. Zrozumiałam, że się myliłam i że tak na prawdę moja przyjaciółka jest bardziej dojrzała duchowo niż ja.    Zdezorientowana zaczęłam składać swój świat od nowa i budować swój światopogląd na innym fundamencie. Najpierw zastanawiałam się, czy Bóg w ogóle istnieje, ale widząc jego działanie pośród ludzi wierzących i nieopisaną chwałę w Jego stworzeniu nie mogłam zaprzeczyć. Później zaczęłam zadawać sobie pytania, czy warto oddać życie Jezusowi, a wtedy Bóg przemawiał do mnie przez fragmenty Pisma Świętego, świadectwa ludzi wierzących, teksty pieśni religijnych, kazania a nawet przez usta ludzi niewierzących. Dotykał mojego serca i pomagał znaleźć odpowiedź na każde pytanie. Zrozumiałam, że życie z Jezusem jest lepsze niż cokolwiek innego.
    Chrzest przyjęłam w wieku piętnastu lat i wiem, że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Nie twierdzę, że całkowicie się zmieniłam, ale Bóg zabrał ode mnie moje grzechy i dał mi nowe życie, żebym mogła Go chwalić i nie wracać już do swoich błędów. Moje problemy nie zniknęły magicznym sposobem, ale w Jezusie zawsze mogę znaleźć wsparcie i otuchę. Dziękuję Bogu za każdy dzień spędzony w jego obecności.

Odsłony: 692